Japonská značka Sharp patrí medzi výrobcov, ktorí v posledných desaťročiach diktovali tempo technologického vývoja. V 40. rokoch sa začala sústrediť výhradne na elektroniku a zvlášť v 90. rokoch patrila jej audiovizuálna a kopírovacia technika na slovenskom trhu k najúspešnejším. Dodnes je u nás silne zastúpená a jej tlačiarne pre domácnosť a do kancelárie sa radia k overeným istotám.

Centrála Sharp v Ósace

Centrála japonskej spoločnosti Sharp Corporation v Osake, ktorej základné aj vysoko výkonné tlačiarne patria k maximálne spoľahlivým a kvalitným.

Začalo to kovodielňou

Píše sa rok 1912 a otec firmy, Tokuji Hayakawa, zakladá v Tokiu kovodielňu. V nej sa rodí rad patentov, napríklad pracka na opasok Tokujibo alebo mechanická ceruzka Ever-Sharp s vymeniteľnou náplňou, predchodca dnešných "penteliek". Táto ceruzka slávi úspech a jej označenie sa za niekoľko desaťročí dostane dokonca do názvu firmy Sharp Corporation. To by sme ale predbiehali. Ešte dlho predtým, v roku 1923, stihne továreň zničiť zemetrasenie. Firma sa presúva do Osaky a prijíma názov Hayakawa Metal Works.

Od kovu ku kalkulačkám a ešte ďalej

V roku 1942 mení podnik názov na Hayakawa Electric Industry Company, pretože sa začína orientovať výhradne na elektroniku. O jedenásť rokov neskôr prichádza firma s prvým japonským televízorom Sharp TV3-14T.

V 60. rokoch spoločnosť vyvíja prvú tranzistorovú kalkulačku na svete, neskôr prvú kalkulačku s integrovanými obvodmi a dekádu na to prvú kalkulačku s LCD displejom. V 80. rokoch začína Sharp spolupracovať s Nintendom a vyrába okrem iného aj herné konzoly. Na prelome 80. a 90. rokov sa značka začína výrazne presadzovať aj na trhu s laserovými tlačiarňami.

3. tisícročie v znamení LCD a mobilných telefónov

Na začiatku nového milénia Sharp predstavuje prvý komerčne vyrábaný mobilný telefón s fotoaparátom na svete. Predovšetkým ale investuje do vývoja LCD technológie, aby v júni 2005 vyrobil vtedy najväčší LCD televízor na svete s 65palcovou obrazovkou. O dva roky neskôr potom Sharp predstavuje LCD televíziu s obrazovkou s veľkosťou 108 palcov.

V rovnakom roku získava Sharp rozhodujúci podiel v spoločnosti Pioneer Corporation, ktorá sa špecializuje na kvalitnú audiotechniku. Neskôr zakladajú spoločný podnik Pioneer Digital Design and Manufacturing Corporation zameraný na optické zariadenia. Naďalej sa však Sharp intenzívne venuje aj telekomunikačným technológiám, preto má od roku 2005 do roku 2010 najväčší podiel na japonskom trhu s mobilnými telefónmi a dodnes zastáva jedno z čelných miest.

Súčasnosť

Úspech značky dnes stojí predovšetkým na produktoch, ako sú LCD displeje, televízory a monitory, solárne panely, mobilné telefóny, spotrebná elektronika, videoprojektory či mikrovlnné rúry.

Jedným z dôležitých segmentov značky Sharp sú aj fotokopírky a tlačiarne. Veľmi cenené sú predovšetkým multifunkčné tlačiarne Sharp, od tých základných až po vysoko výkonné profesionálne zariadenia. Pričom aj bežné kancelárske modely vynikajú vysokou kvalitou, spoľahlivosťou a bezpečnosťou. Na japonskom trhu majú však veľmi silnú konkurenciu v tlačiarňach Konica Minolta, OKI alebo Brother.

Či už vlastníte tlačiareň akejkoľvek značky, dokonalé výsledky a bezproblémovú prevádzku si zaistíte predovšetkým použitím originálnych náplní alebo špičkových alternatívnych tonerov a cartridgov. To platí samozrejme aj pre tie najkvalitnejšie tlačiarne, ku ktorým zariadenie Sharp bezpochyby patrí.

 

VYBERTE SI VHODNÝ TONER PRE SVOJU TLAČIAREŇ!

 

Zdroj fotografií: Wikipedia

 

 

0,0 Priemerné hodnotenie 0,0 od 0 zákazníkov
Ohodnotiť: