Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako fungujú a z čoho sa vyrábajú veci dennodennej potreby? Zdanlivo samozrejmé súčasti našich životov v sebe mnohokrát skrývajú dlhý príbeh. To samozrejme platí aj pre tonery, ktorými plníte svoju tlačiareň.

V podstate je toner plast v prášku – to je kľúč k celej technológii. Plast má dve šikovné vlastnosti: môžete s ním hýbať sem a tam pomocou statickej elektriny a následne ho môžete roztaviť na papier do ostrých a nerozmazateľných obrazcov.

Kto ako prvý tlačil laserom?

Prvú laserovú tlačiareň vynašiel Gary Starkweather zo spoločnosti Xerox v roku 1969. Na projekte pracoval v utajení, pretože mu jeho šéf prikázal sa touto oblasťou naďalej nezaoberať.

Gary Starkweather - vynálezca laserovej tlačiarne

Starkweather videl, že kopírka má otočný bubon, ktorý je potiahnutý polovodičom, ako je napríklad selén. Následne si uvedomil, že môžete vytlačiť digitálne súbory rovnakým zariadením tak, že bude skenovať laser priamo na bubon. Jediný rozdiel je v tom, ako je generovaný elektrostatický obraz.

Na počiatku laserovej tlače bola fotokopírka.

Nepodceňujte výber nového tonera

Prášok obsiahnutý v tonerovej kazete môže znamenať výrazný rozdiel v kvalite vašej tlače. Teda to, či vyzerá profesionálne, priemerne, alebo amatérsky. V prvom rade teda záleží na veľkosti zrniek prachu – čím jemnejší prášok, tým kvalitnejšia tlač.

Do celkového zloženia náplne sa ale premieta značné množstvo zložiek. A rovnako ako sa rozrastá trh s tlačiarňami, rastie aj škála rôznych typov a druhov tonerov. Často skloňovaným pojmom sú v poslednej dobe takzvané alternatívne tonery. Tie mnohokrát poskytujú rovnakú kvalitu ako originálne tonery od značkových výrobcov a okrem toho sú šetrné k prírode aj peňaženkám zákazníkov.

Kvalita je u nás vždy na prvom mieste. V našej ponuke alternatívnych tonerov preto nájdete len prvotriedne alternatívne tonery TOREX, ktoré vám ušetria až 40% tlačových nákladov, a navyše sú ľahko ekologicky spracovateľné.

Potrebujete pomôcť s výberom tonera? Ozvite sa, so všetkým vám poradíme.

Zdroje obrázkov: wikimedia.org, wikipedia.com, pixabay.com

 

0,0 Priemerné hodnotenie 0,0 od 0 zákazníkov
Ohodnotiť: