Tlačiarne sú veľmi odolné zariadenia, občasným poruchám sa ale napriek tomu nevyhnú. Aké situácie ich môžu pokaziť alebo nenávratne poškodiť?
1. Zle repasovaný toner
V snahe ušetri ľudia dnes pomerne často siahajú po repasovaných toneroch a často volia tú najlacnejšiu variantu. Lenže kvalita repasovaných tonerov je veľmi premenlivá, a tak sa nákup vo výsledku často naopak predraží.
Nekvalitné prácu spoznáte podľa toho, že sa vám na tlačených dokumentoch budú objavovať pozdĺžne čiary, prípadne na papieri zostanú aj zvyšky prášku. V extrémnej situácii sa môže toner rozsypať priamo do zariadenia a bude nutné celú tlačiareň vyčistiť.
Bezpečnou možnosťou, ako ušetriť peniaze a neohroziť tlačiareň, je obstaranie kvalitného alternatívneho tonera, napríklad tonera Torex. Tieto tonery vám zaručujú 100% kompatibilitu a navyše s nimi ušetríte až 40 % tlačových nákladov.
2. Skenovanie častí tela
Rad kancelárskych tlačiarní pôsobí pevným dojmom, napriek tomu nie je stavaná na veľkú záťaž. Niektoré dni v práci môžu byť naozaj náročne a nápad skenovať rôzne časti tela a posielať ich kolegom potom pôsobí ako neškodný relax. Ľahko však môže skončiť poruchou tlačiarne. Naskenovaná tvár, alebo dokonca snaha si na tlačiareň sadnúť, vás tak môžu prísť pekne draho.
Ak tlačíte vo veľkom množstve, je dobré si vytlačené dokumenty pravidelne vyzdvihovať. Inak hrozí, že sa papier v tlačiarni zasekne.
3. Vyslobodzovanie zaseknutého papiera
Občasné zaseknutiu papiera pri tlači je pomerne bežný problém, stačí papier opatrne vytiahnuť a tlačiareň bude zase fungovať. Hlavne papier nevyťahujte nasilu a nepomáhajte si sponkami či nožnicami. Riskujete tým, že sa papier roztrhne a vy budete prácne loviť jednotlivé kúsky.
A môže sa tiež stať, že vám sponka do tlačiarne zapadne. Výrobcovia tlačiarní síce konštruujú svoje produkty tak, aby sa kvôli zaseknutému papieru nemusela celá tlačiareň rozoberať na malé skrutky, ale kvôli zapadnutej sponke to možno budete musieť urobiť. Riziko zaseknutia papiera sa zvyšuje, ak používate papier s inou gramážou, než sa do vašej tlačiarne odporúča. Vyberajte preto vždy len vhodný kancelársky papier.
4. Tlač po veľmi dlhej dobe
Menšia frekvencia tlače sa týka skôr domácností, kde na tlačiareň väčšinou len padá prach. Ak sa snažíte niečo vytlačiť po dlhšej dobe, nemusí tlačiareň úplne fungovať.
V prípade atramentových tlačiarní môže totiž vplyvom ich dlhšieho nepoužívania zaschnúť atrament v tlačovej hlave. Našťastie tomu ale ľahko predídete, ak aspoň raz týždenne vytlačíte nejaký dokument. Inak budete musieť s problémami pri tlači počítať.
Vaša nepoužívaná tlačiareň možno nájde aj iné využitie.
Vyberáte náplň do tlačiarne? Naši špecialisti vám so všetkým poradia, stačí, keď sa ozvete.
Zdroj foto: flickr.com